WordPress

Blog ve Web Sitesi Farkı Nedir?

Blog Ve Web Sitesi Farkı Nedir?

Blog
Blog

Blog Ve Web Sitesi Farkı Nedir?

Bu yazımızda Blog’un ne olduğunu ve bir web sitesinden farkı nedir onu açıklayacağız.

Blog Nedir?

Bloglarda önce yeni içerik görünür. Blog içeriğine blog gönderileri de denir.

Bloglar, genellikle konuşma şeklinde bilgi sunmak için bir kişinin ya da bir grup tarafından yönetilebilir. Günümüzde çok fazla bilgi ve kurumsal blog var.

Blogların Tarihçesi

Bloglar 90’lı yılların ortalarında dergiler ve günlükler ile gelişmeye başladı. O zaman internet kullanıcıları kişisel yaşamları düşünceleri ve sosyal hayatlarıyla ilgili düzenli güncellemeler yayınladıkları kişisel web sayfalarıyla uğraşıyorlardı.

Blogların sayısının artmasıyla kullanıcıların çevrimiçi dergiler ve bloglar oluşturmasını kolaylaştıran çeşitli araçlar görünmeye başlamıştır. Bu araçlar bloglamanın popülerleşmesine katkıda bulunmuştur.

1999 Yılında çıkan blogger.com Google tarafından daha sonradan satın alındı.WordPress ilk sürümünü bir blog platformu olarak sundu.Bugün, WordPress, internet üzerindeki bütün web sitelerinin %30 undan fazlasını destekleyen bir bloglama platformudur.

Blog ve Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Bloglarda bir tür web sitesidir. Bir blog ile diğer web siteleri arasındaki fark blogların düzenli olarak yeni içeriklerle güncellenmesi önce daha yeni yazılar yayımlanır. Genellikle web siteleri içeriğin yayınlandığı sayfalar düzenlendiğinde statiktir ve sıklıkla güncellenmezler. Blog ise dinamik olarak sıklıkla güncellenmektedir. Bazı blogcular gün içinde birden fazla yeni içerik üretmektedir.

Bloglar büyük web sitelerini desteklemek içinde kurulmuş olabilirler. İşletmeler müşterilerini bilgilendirmek için onları eğitici içerikler oluşturdukları bir bölümde olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu