Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Nedir

Dijital Pazarlama Nedir?

Günümüzde internetin erişim ağı gün geçtikçe genişlemektedir. Yetişkinler üzerinde yapaılan bir araştırmada internet kullanımının sadece son üç yılda %5 oranında artış gösterdiği tespit edilmiştir. İnternetin gelişimi aynı zamanda insanların alışveriş yapma konusunda değişim göstermelerine bir aracı olmaktadır. E-Ticaret gün geçtikçe artmaktadır.

dijital-pazarlama-nedirPazarlama için genellikle hedef kitleniz ile doğru yerde ve doğru zamanda iletişim kurmak ile ilgilidir diyebiliriz. O nedenle potansiyel müşterilerinizin olduğu yerlerde konumlanmanız ve onların sizi tanımasına fırsat vermeniz gerekmektedir. Demek istediğim internet ortamında yer almalısınız. Online olarak var olmanız için dijital pazarlamaya başlangıç yapmanız gerekmektedir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, elektronik cihazlarla ya da internet kullanılarak kullanılan bütün pazarlama çalışmalarını kapsamaktadır. İşletmeler, mevcut müşterilerine ve potansiyel müşterilerine erişmek için arama motorları, sosyal medya, e-mail vb. dijital pazarlama kanallarından faydalanmaktadır.

Neden Dijital Pazarlama?

Geleneksel pazarlamada, telefon iletişimi ve yüz yüze iletişim ön plandayken dijital pazarlamada elektronik ortamda online ortamda potansiyel müşterilerinizin olduğu mecralarda olma şansınız olmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse mail marketing,video, sosyal medya ve siteniz için yapılabilecek pazarlama çalışmaları(Google Ads vb.) işletmeler ve markalar için çok fazla imkan sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu