WordPress

Wordpress Kullanmanızın 6 Önemli Neden

WordPress Kullanmak İçin 6 Önemli Neden

Sıkça sorulan sorulardan biridir. WordPress’i neden kullanmalıyım? Eski sitem yeterince iyi değil mi? Neden başka bir platformdan WordPress’e geçmem gerekiyor? Bu soruları soruyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazıda, WordPress’i kullanmanız için 6 önemli nedeni açıklamaya çalışacağız. 

Neden WordPress Kullanmalısınız?

Bu yazı boyunca, WordPress’ten bahsettiğimizde, kendi kendine barındırılan WordPress.org’dan bahsediyoruz. Lütfen bunu bir barındırma hizmeti olan WordPress.com ile karıştırmayın.  WordPress ile ilgili bilinen yaygın yanlışlardan biri, bunun sadece bir blog platformu olarak bilinmesidir. WordPress bir bloglama aracı olarak başlamıştır, yıllar içinde güçlü bir web sitesi oluşturucu ve sağlam bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüşmüştür. WordPress’in olumlu yanlarından bahsedersek, kullanımı kolay ve web sitesi çeşitleri oluşturmaya elverişli ve esnek olmasıdır. WordPress’in popülaritesinin bu kadar artmasının en önemli nedeni budur diyebiliriz. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin% 30’undan fazlasına güç veriyor.Web sitenizi oluşturmak için neden WordPress kullanmanızı tavsiye ettiğimize gelelim.

WordPress Arka Paneli Ücretsizdir

WordPress ücretsiz ve açık kaynak olması nedeniyle kolay yönetilebilir ve geliştirilebilir. WordPress ücretsiz bir yazılımdır. kurmak, kullanmak ve değiştirmekte esnek olduğunuz anlamına gelir. Herhangi bir site oluşturmak için kullanabilirsiniz. WordPress yazılımının kendisi ücretsiz olsa da, bir alan adı almanız ve web hostinge yüklemeniz gerekir. Alan adı, web sitenizin internet üzerindeki adresidir. Web sitenize erişmek için kullanıcılarınızın tarayıcılarının adres çubuğuna yazdıkları budur (örneğin,furkansayilan.com). Web Hosting, web sitenizin tüm dosyalarınının depolandığı yerdir. Güzel Hosting kullanmanızı öneriyorum. WordPress ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sorunuzu Google’a yazın ve eğer bulamazsanız sorunu ingilizce aratmayı deneyin.

WordPress Temalar ve Eklentiler ile Özelleştirilebilir

WordPress temaları

WordPress kullanan kişilerin büyük çoğunluğu ne web tasarımcıları ne de yazılımcılardır. Genellikle WordPress kullanıcıları web sitesi tasarımı hakkında önceden bilgi sahibi olmadan WordPress kullanmaya başlar.

Teknolojiden çok anlamayanlar için WordPress mükemmel bir çözümdür, çünkü binlerce seçim yapabileceğiniz ücretsiz web sitesi temaları. Hemen hemen her çeşit web sitesi için mükemmel bir WordPress teması var (ister blog, ister kurumsal web sitesi, isterse online bir mağaza olsun).

WordPress temalarını özelleştirmek kolaydır, çünkü birçoğu renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize, arka planı değiştirmenize, hiç kod yazmadan ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize izin veren kendi seçenekleri size sunmaktadır.

Eklentileri kullanarak WordPress sitenize yeni özelliklerde ekleyebilirsiniz. WordPress eklentileri, web siteniz için iletişim formları, üyelik alanı ve daha fazlası gibi yeni özellikler eklemek için kullanabileceğiniz fırsatlar sunar.

Tıpkı temalar gibi, kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz ve premium eklenti var. 

WordPress Eklentileri

Ekstra özellik eklemenin yanı sıra, bazı WordPress eklentileri web sitenizi tamamen yeni bir platforma dönüştürmenize izin verebilir.(Woocommerce ile E-Ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz.

WordPress SEO Dostu

Web sitenizi daha da optimize etmek için WordPress SEO eklentilerini de kullanabilirsiniz. Adım adım bir SEO kılavumuz var incelemenizi tavsiye ederim, web sitenizi düzgün bir şekilde optimize etmek için WordPress SEO kılavuzumuza bakmanızı öneriririm

WordPress’i Yönetmek Kolay

WordPress yönetim paneli ile birlikte gelir. Böylece, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici admin panelinizden güncellemenize olanak sağlar. WordPress ayrıca yeni bir WordPress sürümü olduğunda sizi uyarır, böylece sitenizi sadece tek tuşa tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Verilerinizi herhangi bir olası kazadan veya bilgisayar korsanlarından korumak için, yedekleri otomatik olarak oluşturmak ve güvenli bir şekilde uzak bir yerde saklamak için kolayca bir WordPress yedekleme eklentisi kullanabilirsiniz.

WordPress sitenizi hareket halindeyken WordPress mobil uygulamalarıyla da yönetebilirsiniz. Masaüstü daha işlevsel diyebilirim

WordPress Güvenlidir

WordPress güvenlik konusunu göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir ve bir web sitesi geliştirmek için çok güvenli ve işlevsel bir platform olarak kabul edilir. WordPress sitenizi korumak için, sitenizi daha da güvenli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç basit işlem vardır. 

WordPress Farklı Medya Türlerini İşleyebilir

WordPress Medya Türleri

WordPress sadece içerik yazmakla sınırlı değildir. Görüntü, ses ve video dosyalarını işlemek için yerleşik bir medya yükleyici ile birlikte gelmektedir.WordPress, URL’yi WordPress düzenleyicisine yapıştırarak YouTube videolarını, Instagram fotoğraflarını, Tweetleri ve Soundcloud sesini yerleştirebileceğiniz anlamına gelen Embed özellikli web sitelerini desteklemektedir.

WordPress’i Kullanmanın Yolları Nelerdir?

WordPress, temel web sitelerinden e-Ticaret sitelerine ve aralarındaki birçok site çeşidine kadar birçok farklı şekilde kullanılabilir. Aşağıda, WordPress ile yapabileceğiniz farklı çeşitlerde web sitelerinin birkaç örneği mevcuttur.

Kişisel Blog 

Kurumsal web sitesi

Online bir mağaza 

Forum sitesi 

Online eğitim 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu