WordPress

Wordpress Nedir?

Wordpress Nedir?

Wordpress Nedir

WordPress Nedir? Wordpress kendi sitenizi ya da blogunuzu oluşturmanın en basit ve işlevsel yollarından biridir. WordPress kullanması ve yönetilmesi kolay bir içerik yönetim sistemidir.İnternetteki web sitelerinin %30 undan fazlası WordPress’i tercih etmektedir.  Açık kaynak bir içerik yönetim sistemi olması ve WordPress arka planının ücretsiz olarak sunulması kolay değişiklik yapılabileceği anlamına gelmektedir.  İçerik yönetim sistemi web sitenizi programlama bilmeden yönetebilmenizi sağlayan araçtır.

WordPress bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler için tercih sebebi nedeni ise yazılım bilgisi gerekmemesi. Yazılım bilgisi olsa daha iyi olur.

Wordpress İle Nasıl Siteler Yapabiliriz?

WordPress ile geçmişte sadece blog siteleri oluşturabiliyordu daha sonra ise WordPress gelişti ve eklentiler ve temaların desteğiyle WordPress ile çeşit çeşit siteler yapmak mümkün hale geldi. Örneğin WordPress ile E-Ticaret Mağazanızı oluşturabilirsiniz.

WordPress ile oluşturabileceğiniz örnek siteler.

Kurumsal Web Siteleri

E-Ticaret Sitesi

Blog

CV-Özgeçmiş

Forum

Wordpress.Org İle Wordpress.Com Arasındaki Fark Nedir?

Wordpress.Org genellikle kendi hostingi içinde barındırılan açık kaynak bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress.com Wordpress.Org tarafından desteklenmekte olan kâr amaçlı ücretli bir hizmettir. Kullanımı kolaydır, fakat Wordpress’in kullanılabilirliğinin çoğunu kaybedersiniz.

WordPress denilince çoğu zaman WordPress.org üzerindeki dosyaları indirip kendi hostinginizde barındırabildiğiniz WordPress aklınıza gelir. Web sitenizi rahatça kurup yönetmek istiyorsanız WordPress.org kesinlikle en iyi seçenektir.

Hostinginizde barındırılan WordPress’i kullanmaya başlamanız için tek yapmanız gereken Web Hosting ve Alan Adı almaktır.

Wordpress.org sitenizi gelişmiş eklentilerle ve temalarla güçlendirebilmeniz daha iyi bir seçenektir.

Neden WordPress Kullanmalıyız?

İnternetteki web sitelerinin %30 undan fazlası WordPress kullanmaktadır. WordPress kullanmanız için birçok neden vardır.

WordPress ücretsiz ve açık kaynak bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress’in en büyük avantajlarından biri, ücretsiz arka plana ve açık kaynak kodlu olmasıdır.

WordPress ile alan adı ve hosting dışında bir de tema maliyetiniz olabilir. Web sitenizin arayüzünü ve işlevselliğini geliştirmek için daha avanatajlıdır.

WordPress.com WordPress.org un özelliklerinin çoğuna sahip değildir.

Wordpress Genişletilebilir.

Yazılım geliştirici olmasanız bile, WordPress’te temalar ve eklentiler  yardımıyla sitenizi kolayca dizayn edebilirsiniz.

Temalar= Web sitenizin arayüzünü değiştirir.

Eklentiler= Eklentiler web sitenize özellik eklemek güvenlik vs. sitenizi hem güçlendirmeye hemde sitenize eklemek istediğiniz özellikleri eklemenize yardımcı olur.

Ücretsiz WordPress eklentileri ve ücretsiz WordPress temaları seçeneklerinin yanında birçok ücretli eklenti ve ücretli temada mevcuttur.

WordPress ile minimum maliyet ile maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Wordpress Kurulumu Kolay

WordPress ile sitenizi kurmak için yazılım bilginiz olması gerekmiyor. WordPress ile kolayca sitenizi oluşturabilirsiniz.

Cpanel üzerinden dakikalar içerisinde sitenizi kurabilirsiniz. WordPress ile sitenizi kolayca kurup yönetebilirsiniz

WordPress Esnek

WordPress ile hemen hemen her çeşit web site yapabilirsiniz. Dahada önemlisi WordPress siz geliştirdikçe gelişebilir. Mevcut sitenize form eklemek için Jetpack eklentisini kullanabilirsiniz.

Güvenliği için İthemes Securit SEO ayarları için All İn One SEO’yu kullanabilirsiniz.

WordPress Yardım Bulmak Kolay

WordPress yaygın kullanıldığı için, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda internet üzerinde yardım alabileceğiniz bir sürü kaynak var. Örnek forum siteleri, Facebook Grupları başta olmak üzere bir sorunla karşılaştığımızda bir sürü WordPress kullanıcısı bizim karşılaştığımız problemle önceden karşılaşmış ve çözüm bulmamıza yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu