SEOWordPress

WordPress SEO Nedir?

WordPress SEO Nedir?

SEO

Wordpress Hakkında Genel Bilgiler

WordPress 2003 yılında piyasaya sürüldüğünden beri WordPress büyümeyi ve gelişmeyi hiç bırakmadı. Şu anda WordPress dünyadaki web sitelerinin %34 unden fazlası tarafından tercih edilmektedir.

Giriş

WordPress SEO için optimizasyon yapmak yeni başlayanlar için biraz daha zor olsada deneme yanılma yoluyla web sitelerinde uygularlarsa gelişeceklerdir.WordPress, SEO için en iyi CMS’dir. CMS (Content Management System İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelmektedir.

SEO Nedir?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitesi sahipleri tarafından arama motorlarında daha yüksek performans almak için yaptıkları ya da yaptırdıkları çalışmalardır.Arama Motoru Optimizasyonu, Arama motoru örümceklerinin web sitenizi bulmasını kolaylaştıran çalışmalarla ilgilidir.Kullanıcılar Google’da arama yaptıklarında arama motorları için içeriklerinizi optimize ettiğiniz için web siteniz arama motoru sonuçlarında daha yüksek görünecek ve web sitenize gelen trafik artacaktır.

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Arama Motorları en büyük trafik kaynaklarının başında gelir. Google ve diğer arama motorları sayfaları arama sonuçlarında kullanıcıya göstermek için algoritmalara göre sitenizi arama sonuç sayfalarında çıkarır.Algoritmaların sitenizi anlaması için sitenizin ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olmaya çalışabilirsiniz.

WordPress SEO İçin Başlangıç

WordPress SEO yaparak web sitenize daha fazla trafik gelmesine yardımcı olabilirsiniz. WordPress SEO için birçok teknik vardır. Web sitenizin trafiğini artırmak konusunda kararlı iseniz o zaman WordPress SEO yu uygularken çok dikkat etmelisiniz. Bu yazımda size WordPress SEO’nuzu geliştirmek ve organik olarak ziyaretçi almanıza yardımcı olacak tavsiyeler vermeye çalışacağım.

WordPress’in SEO dostu olduğunu söyleyen uzmanlar var. Web sitesi kuranlar bu yüzden WordPress’e daha fazla ilgi gösteriyor.

WordPress SEO’nun Temelleri

SEO konusu teknik olabilir sitenizi optimize etmek ve performansını artırmak için SEO konusunda birkaç püf nokta öğrenmek ve uygulamak web sitenizin performansında bir yükseliş görmenize yardımcı olur.

WordPress SEO İçin Neler Yapabilirsiniz?

WordPress SEO için yapılacakları sıralamak istedim.

WordPress Kullanıcı Deneyimine Odaklanır

Wordpress temaların ve eklentilerin yardımıyla web sitelerini Profesyonel ve kullanıcı dostu haline getirmeye yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak ziyaretçiler WordPress sitelerde edindikleri deneyimlerin tadını çıkarabilirler. Sitenizin hemen çıkma oranının düşmesine yardımcı olmakta ve ziyaretçilerin daha uzun süre kalmasına yardımcı olmaktadır.

WordPress ile Kalıcı Bağlantılar Oluşturmak

WordPress’te web sitenizin kalıcı bağlantısını düzenlemek kolaydır. Yazınızın kalıcı bağlantısını düzenleyebilmenizin güzel bir avantajı anahtar kelimenizi URL’ye eklemenize olanak vermesidir.

Böylece kalıcı bağlantınızın yalnız güzel ve bilgi verici gözükmesinin yanında arama sıralamanızda yükselmenizde olumlu yönden artışına olanak sağlar.

WordPress Başlıkları ve Meta Açıklamaları Yönetmeyi Kolaylaştırır

SEO için başlıkları ve meta açıklamaları arama motorlarının sitenizin alaka düzeyini yorumlamasını geliştirmeye çalışır.

Meta Açıklamalar arama motoru tarayıcılarının web sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu anlamasına yardımcı olmaktadır.

Meta Açıklamalarınıza alakalı anahtar kelime eklediğinizde sitenizin bu anahtar kelimeler için sıralamasının ve performansının yükselmesine yardımcı olur.

Yoast SEO eklentisinin yardımıyla tüm yazılarınızı dakikalar içerisinde meta açıklama eklemenizi sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu