Web Site

WordPress Teması Nasıl Seçebilirsiniz?

WordPress Teması Nasıl Seçebilirsiniz?

WordPress Tema Seçimi

WordPress Teması Nasıl Seçilir

Bir bloga başlarken, doğru temayı seçmek başarınız için çok önemlidir. İşlem sırasında, muhtemelen ücretsiz WordPress temaları ile premium WordPress temaları arasında seçim yapmanız gerekecektir. Bu makalede, siteniz için en iyi premium WordPress temasının nasıl seçileceğini ele alacağız.

En İyi Premium WordPress Temasını Seçme

Ücretsiz WordPress Teması ve Premium WordPress Teması Birçok kullanıcının ücretsiz bir WordPress teması yerine premium bir WordPress teması seçmesinin nedeni, garantili destek almasıdır. Ücretsiz WordPress temaları genellikle destek sunulmaz, bu nedenle destek veya güncelleme almanız garanti edilmez.

Öte yandan, premium bir WordPress teması satın aldığınızda, destek erişimi ve düzenli güncellemeler alırsınız. Bazı tema firmaları  video eğitimler, demo içeriği ve hatta ücretsiz bir blog kurulum hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra, ücretsiz temalar herkes tarafından kullanıldığından premium temalar web sitenizi daha benzersiz kılar. Bunu söyledikten sonra, premium bir WordPress teması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine gelelim.

Estetik olarak Hoş Modern Tasarım

Muhtemelen bir temayı web sitenizde uzun süreliğine kullanacaksınız. Sizin ziyaretçileriniz  buna alışacak. Bu yüzden estetik açıdan hoş ve büyük değişiklikler gerektirmeyen uzun süre kullanılabilecek bir tema seçmeniz gerekiyor. Tüm iyi tasarımcılar tarafından güzel web siteleri oluşturmak için kullanılan tasarımın belirli unsurlar vardır.

İyi Renk Kombinasyonu

Harika Tipografi

Düzenleme

Güzel görüntüler

Bu öğeler birlikte, kullanıcılarınıza hitap eden güzel bir uyum yaratılmasına yardımcı olur. Sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda iş hedeflerinize ulaşmanıza da yardımcı olur. Çoğu premium tema, sınırsız renk seçenekleri ve yazı tiplerini seçmek için yerleşik araçlarla birlikte gelmektedir. Premium WordPress temanız iyi bir tipografi kullandığından emin olmanız gerekir. Sadece ana sayfaya bakmayın. Tema demosunda daha derine inin ve diğer bölümleri keşfedin. Örneğin, bir portfolyo sitesi oluşturuyorsanız temanın portfolyo için demosunu kontrol edin. Referanslar ekleyecekseniz, referansların tema demosunda nasıl göründüğüne bakın. Kullanılacak çok sayıda sayfa şablonu ve düzen olduğundan emin olun. Ana sayfayı, tek sayfaları, yayınları ve blog bölümlerini inceleyerek hepsinin aynı tasarım tutarlılığını koruduğundan ve cazip olduklarından emin olun.

2.Sunum ve Özellikler

WordPress temaları ve eklentileri arasındaki temel fark, temaların web sitenizin sunum kısmını ve eklentilerin işlevselliği ile artırmasıdır. Bununla birlikte, premium WordPress tema pazarı oldukça rekabetçidir ve bazen tema geliştiricileri temalarına daha fazla eklenti benzeri işlevsellik ekleme isteğine sıcak bakarlar.  Bir WordPress teması eklenti bölümüne geçtiğinde temaları değiştirmek zorlaşır. Örneğin, bir WordPress teması özel bir yazı türü kullanıyorsa, başka bir temaya geçmek bu özel yazı türlerini yönetici menüsünden kaybolur. Tema tarafından kullanılan kısa kodlar da çalışmayı durdurur ve bu da geçişi zor ve zaman alıcı bir işlem haline getirir.

Çok özel niş web siteleri oluşturmak için gereken işlevselliği sunmak. Örneğin gayrimenkul temaları veya otel temaları. Bu temalardan bazıları gerçekten yararlıdır, ancak bu temaları kullanacaksanız, daha sonra temaları değiştirmenin zor olacağını anlamanız gerekir, çünkü diğer temalar kadar benzer işlevselliğe sahip olmayabilir.

3.Güvenlik ve Performans

Birçok yeni WordPress kullanıcısı, premium bir tema seçerken hıza ve iyi kodlanmış olmasına çok fazla dikkat etmez. Yeni müşteriler kazanma yarışında, tema geliştiricileri sitenizin güvenliğini tehlikeye atabilecek güvenli olmayan ve hızlı çözümleri entegre edebilir. Çılgınca özellikler, hız ve performans sorunlarına mal olabilir. Şimdi sorun, başlangıç seviyesindeki kullanıcıların çoğunun kod okuma becerisine sahip olmamasıdır. Peki, premium temanın ardındaki kodun iyi kalitede olduğunu nasıl anlarsınız?

İlk olarak, premium temalarınızı güvenilir ve iyi tanınan WordPress tema mağazalarından satın almanız gerekir.

İkinci olarak, incelemelere ve müşteri referanslarına bakın. Belirli bir tema mağazası veya geliştiricisi tarafından geliştirilen temaları başka kimlerin kullandığını görün. Temalarını kullanan büyük web siteleri veya bloglar var mı? Tema mağazasındaki referanslar sayfasına göz atın veya Google’daki yorumlarını arayın.

  1. Uyumluluk Kontrolü

Premium bir temaya göz atmaya başlamadan önce, aradığınız tüm özellikleri yazmak için birkaç dakikanızı ayırın. Örneğin:

E-Ticaret desteğine mi ihtiyacınız var?

İngilizce dışındaki web siteleri için çeviriye hazır olma

BuddyPress veya bbPress desteği

Kullanabileceğiniz diğer eklentiler

Birçok premium tema, yerleşik şablonlar ve WooCommerce ve Easy Digital Downloads gibi popüler e-ticaret platformlarını destekliyor. 

Bazı kullanıcılar, iş panoları, soru cevap web siteleri vb. gibi niş web siteleri oluşturmak için çok özel eklentiler kullanmak isteyebilirler. Tema geliştiricilere temalarının belirli bir eklenti ile çalışıp çalışmadığını sormaktan çekinmeyin. Paranızı doğru yere yatırdığınızdan emin olmanız gerekir. İyi bir premium WordPress teması, yüksek kaliteli web siteleri kolayca oluşturmanıza yardımcı olur. Ancak, sitenizi geliştirmek için yapabileceğiniz pek çok şey vardır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu